ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Държавите от ЕС одобриха търговското споразумение Меркосур

Чете се за: 01:07 мин.
По света

България също подкрепи споразумението

държавите одобриха търговското споразумение меркосур
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Държавите от ЕС събраха необходимото мнозинство, за да одобрят търговското споразумение между ЕС и пет държави от Южна Америка - Аржентина, Бразилия, Парагвай, Боливия и Уругвай, които са част от търговския съюз Меркосур. Това стана на заседание на посланиците на страните от ЕС в Брюксел.

Очаквано, Франция гласува против, както и Полша и Ирландия. Белгия се въздържа. България подкрепи споразумението. Търговското споразумение между държаните от ЕС и Меркосур се договаряше в продължение на 25 години.

Миналата година преговарящите се договориха, но някои държави от ЕС като Франция все още са против окончателното подписване на споразумението. Фермери от Франция и други европейски държави протестират през последните седмици срещу Меркосур.

Мотивите им са, че вносът на селскостопански продукти от Южна Америка ще се отрази негативно на европейското селско стопанство. От ЕК обещаха допълни мерки и средства в защита на европейските фермери.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?