Ново заседание по делото за смъртта на 15-годишния Филип на столичната улица "Гурко". Подсъдим за престъплението е 37-годишният Петър Тодоров.
Той е обвинен, че пиян блъска с автомобила си и убива на място момчето, което пресичало на пешеходната пътека. Катастрофата стана през септември 2023 г. в центъра на София.
Според експертизи по делото Тодоров е карал с около 88 км/ч и с 2,1 промила алкохол в кръвта.
На предишното заседание трябваше да се разгледат експертизите, направени от вещите лица, но това не се случи заради отсъстващ член на съда, приет по спешност в болница.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец