Ден на траур днес в община Белица в памет на двамата лекари баща и син, които починаха от COVID-19. Кардиологът д-р Емил Вакльов почина в "Пирогов" само 5 дни след смъртта на баща си д-р Муса Вакльов. Съпругата му също е заразена и в момента е на лечение в столичната болница.
Около 4000 пациенти от Краище и съседните села е имал в практиката си д-р Муса Вакльов. Хората разказаха, че са го приемали като част от семействата си.
"Като започна лекар в село Краище, винаги е при мен - нощем, звънна - идва. Такава помощ. Цялото село е потресено, голяма загуба", споделят местните. "Много добър човек, такъв човек рядко се среща", жалят още хората.
Местните казват, че и двамата лекари са били изключителни професионалисти, всеотдайни и сърцати хора.
"Много добри, лекуваха ни, кога го викнеш идва, за минутата идва. Бяхме много доволни, ама си отидоха", жалят още хората: "Толкова здрави хора, лекуваха цялото село, на тях не можа да помогне никой.
От скоро в Краище е започнал работа млад лекар.
"Имаме си друго момиче лекар в селото, но много е населението за един лекар, трябва да има поне още двама", обясняват още хората.
Според кмета на община Белица Радослав Ревански най-рискови при разпространение на коронавирус са шивашките цехове в района. Затова той ще предложи на здравните власти те да бъдат затворени поне за седмица.
Автор: Йорданка Бакалска
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите