ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Стрелба в "Бояна": Мъж е прострелян от моторист
Чете се за: 00:12 мин.
Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста
Чете се за: 00:27 мин.
"Не знаем като разкопаем какво ще намерим...
Чете се за: 04:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

 

Депутатите осъдиха провокациите на снощния протест

Чете се за: 01:15 мин.
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Депутатите осъдиха вандалските прояви и провокациите снощи по време на протеста .В парламента се разгоря спор кой носи политическата отговорност. ГЕРБ хвърли обвинението към държавния глава. БСП внесоха вота на недоверие и поискаха отново оставката на правителството. Градусът на напрежението в пленарната зала бе висок, а отвън беше спокойно, без протести.

Провокациите късно снощи станаха повод за остри словесни сблъсъци в парламента.

"Не участвайте волно или невелно в сценарий на ОГП", призова Тома Биков.

Освен с викове оставка от левицата отвърнаха, че никога не са давали основание за обвинения за връзки с мафията. На свой ред те обвиниха управляващите като основен виновник за протестите.

"Трябва да си отговорите на въпроса - кой струпа брута г-н Биков. Не кой ще драсне клечката.
Барута струпа вашето управление", заяви Валери Жаблянов -депутат от ПГ на БСП.

От ГЕРБ се обърнаха към опозицията, че ако участват в сценария на Божков правят грешка и че властта не се взима с кръв, а с избори. Попитаха кой ще понесе политическата отговорност посочиха президента.

"Който размахваше юмрук пред президентството и който в продължение на 4 години сее омраза, а от 3 дни го няма никъде. Къде е той, къде е генералът Румен Радев", заяви Тома Биков - депутат от ПГ на ГЕРБ.

Лидерът на Воля смята, че протестът е и срещу БСП и срещу държавния глава.

Веселин Марешки - председател на ПГ на "Воля"-Кой струпа барута?Голяма част от барута сте го струпали и вие, когато пенсиите бяха 3 долара

Когато не направихте институциите такива, че необратимо те сега да работят в интерес на гражданите".

От ДПС се разграничиха в опитите да ги включат в случващото се като го нарекоха политическо блато.

"Още в началото на противопоставянето на институциите ние предупредихме, че войната между институциите ще доведе до политическа, парламентарна и конституционна криза", заяви Мустафа Карадайъ - предс. на ПГ на ДПС.

След този спор левицата внесе петия си вот срещу кабинета на Борисов. С него искали да разградят олигархично мафиотският модел. БСП отказаха да участват в общ план за излизане от създалата се криза.

"Няма да прави общ национален план за излизане от кризата с правителството на ГЕРБ и Обединени патриоти. Няма да правим сговор", заяви Корнелия Нинова - председател на БСП.

Вотът на недоверие ще се гледа следващата седмица.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Стрелба в "Бояна": Мъж е прострелян от моторист
Чете се за: 00:12 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?