Енергийният експерт Богомил Манчев коментира в "Денят започва" скандала със сделката за износ на газ за Румъния.
"Процедурата е рутинна, когато има излишък, да бъде продаван. Единственото, което би трябвало да се търси обяснение от "Булгаргаз", дали е успял да направи най-високата цена за да спечели дружеството и държавата", заяви той.
Според енергийния експерт много хора бъркат цените.
"Много лесно е да се хвърлят такива числа на хората. От опозицията казват полустини, полунеистини", каза той
Енергийният министър пред БНТ: Кой ни атакува по време на важни преговори
Манчев коментира и мораториума върху цените на електроенергията.
"Когато потискаш определена цена, изпомпваш държавата. Абсолютно е нормално, когато на високото напрежение на 400 киловата ти е 500 и ли 400 лева тока, за да стигне до 220 волта всички тези трансформации някой трябва да ги плати, плаща ги крайният клиент. В момента- задържахме пряката цена, наречена електроенергия с мораториум и гражданинът не смее да отиде с неговата пенсия в магазина. И то идва от мораториума", допълни Манчев.
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте още теми от "Денят започва"
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори