Ерлинг Холанд записа нов рекорд и донесе успеха на Манчестър Сити над Лийдс

Лийдс Манчестър Сити Кевин Де Бройне Паскал Струйк
09:12, 29.12.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Манчестър Сити победи Лийдс с 3:1 в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Родри откри резултата, преди Ерлинг Холанд да се разпише на два пъти. Почетно попадение за домакините отбеляза Паскал Струйк.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола атакуваха в хода на първото полувреме. Ерлинг Холанд на няколко пъти се озова очи в очи с Илан Мелие, но французинът спаси два негови изстрела. В добавеното време Родри даде аванс на гостите с удар от вътрешността на наказателното поле.

Само пет минути след подновяването на играта през втората част шампионите удвоиха преднината си. Джак Грийлиш и Ерлинг Холанд откраднаха топката от противниковата отбрана и се втурнаха към противниковата врата. Полузащитникът подаде към своя съотборник, който се разписа на празна врата.

Ерлинг Холанд подпечата успеха на тима си и удвои головата си сметка в двубоя в 65-ата минута след нова асистенция на Джак Грийлиш. Нападателят отбеляза 20 гола в рамките на 14 срещи, което е рекорд за шампионата. Бащата на Ерлинг - Алфи Холанд има 19 гола в 181 мача във Висшата лига.

"Пауните" намалиха изоставането си, след като Паскал Струйк засече с глава центриране от ъглов удар на Сам Грийнууд.

Вратарят на "гражданите" Едерсон се превърна в играча със 150 шампионатни победи в най-кратък период. Стражът регистрира това постижение в 197 мача.

Манчестър Сити се изкачи до 2-рата позиция в класирането с актив от 35 пункта. Лийдс заема 15-ото място с 15 точки.