Компанията Гугъл обяви промени в глобалния си рекламен бизнес, които изключват злоупотреба с доминираща позиция.
За първи път американският технологичен гигант отстъпва пред антитръстов натиск в рамките на знаково споразумение, постигнато с френските власти. То променя баланса на силите в рекламния бизнес онлайн в полза на издателите, които бяха определящ фактор преди появата на световната мрежа.
Споразумението с френските власти предвижда Гугъл да плати глоба от 220 милиона евро. Регулаторът в Париж пояснява, че корпорацията е предоставила преференциален режим на своите технологии, които се предлагат под марката Гугъл Ед Мениджър - практика, която е във вреда на конкурентни компании, на уеб издания и мобилни приложения.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата