Фурор за България на Световната купа по художествена гимнастика

от Станислава Кръстева
16:54, 10.04.2022
Чете се за: 02:30 мин.
ансамбъл ансамбълът

Седем медала спечели националният отбор на България по художествена гимнастика от финалите на отделните уреди на Световната купа в София.

Последният ден от турнира беше изключително силен за тима ни. Ансамбълът завоюва злато и сребро, Боряна Калейн направи истински фурор, печелейки три титли, а Стилияна Николова добави към бронза си в многобоя и още един златен и сребърен медал.

Публиката в „Арена Армеец“ стана на крака на новия ансамбъл, който загатна за изключително големи възможности, независимо от допуснатите грешки.

Момичетата на Весела Димитрова получиха за изпълнението си с пет обръча 28.600 точки, с което изпревариха останалите пет тима, участващи в София. На второто място се нареди Япония с 25.350 точки, а на третата позиция остана Франция с 24.100 точки.

На смесеното съчетание (три ленти и две топки) ансамбълът ни допусна неточности и завърши втори след Гърция. С бронза се окичи съставът на Япония.

Боряна Калейн направи много силно състезание. В последния ден на Световната купа тя добави още три златни медала от финалите на отделните уреди. Калейн триумфира на обръч (32.100), топка (32.650) и лента (32.150). Вчера състезателката на Марияна Памукова беше първа и в многобоя в „Арена Армеец“.

Боряна Калейн не успя да вземе медал единствено на бухалки, след като допусна грешки при изпълнението си.

Другата българска представителка в индивидуалното Стилияна Николова също добави два медала към колекцията си от турнира. Тя спечели злато на бухалки (31.850) и сребро на лента (31.950). Стилияна Николова се качи на подиума в многобоя, след като завърши трета в крайното подреждане.

София ще бъде домакин и на Световното първенство през септември в "Арена Армеец", което ще се излъчва по БНТ.

Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Фенербахче ще обмисли оттегляне от турската Суперлига в резултат на инцидентите след мача с Трабзонспор
23:17, 18.03.2024
Отнеха 4 точки от актива на Нотингам Форест за нарушаване на финансовите правила на Висшата лига
22:18, 18.03.2024
Кирил Десподов: Силно се надявам хората да се обединят и да подкрепят националния отбор
21:54, 18.03.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Илиан Илиев: Реалистично е да гоним първото място в нашата група в Лигата на нациите
21:37, 18.03.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Георги Иванов: Ще опитам да се свържа с Бербатов, той, Стилиян и Мартин могат да бъдат полезни за обединението
Чете се за: 02:37 мин.
Боряна Калейн, Стилияна Николова и ансамбълът за жени ще участват на Световната купа по художествена гимнастика в София
20:36, 18.03.2024
Ники Михайлов: Много скоро ще се завърна по-силен на терена
Кирил Петков: ПП няма да подкрепи Любомир Каримански за управител на БНБ