Фурор за България на Световната купа по художествена гимнастика

от Станислава Кръстева
16:54, 10.04.2022
Чете се за: 02:30 мин.
ансамбъл ансамбълът

Седем медала спечели националният отбор на България по художествена гимнастика от финалите на отделните уреди на Световната купа в София.

Последният ден от турнира беше изключително силен за тима ни. Ансамбълът завоюва злато и сребро, Боряна Калейн направи истински фурор, печелейки три титли, а Стилияна Николова добави към бронза си в многобоя и още един златен и сребърен медал.

Публиката в „Арена Армеец“ стана на крака на новия ансамбъл, който загатна за изключително големи възможности, независимо от допуснатите грешки.

Момичетата на Весела Димитрова получиха за изпълнението си с пет обръча 28.600 точки, с което изпревариха останалите пет тима, участващи в София. На второто място се нареди Япония с 25.350 точки, а на третата позиция остана Франция с 24.100 точки.

На смесеното съчетание (три ленти и две топки) ансамбълът ни допусна неточности и завърши втори след Гърция. С бронза се окичи съставът на Япония.

Боряна Калейн направи много силно състезание. В последния ден на Световната купа тя добави още три златни медала от финалите на отделните уреди. Калейн триумфира на обръч (32.100), топка (32.650) и лента (32.150). Вчера състезателката на Марияна Памукова беше първа и в многобоя в „Арена Армеец“.

Боряна Калейн не успя да вземе медал единствено на бухалки, след като допусна грешки при изпълнението си.

Другата българска представителка в индивидуалното Стилияна Николова също добави два медала към колекцията си от турнира. Тя спечели злато на бухалки (31.850) и сребро на лента (31.950). Стилияна Николова се качи на подиума в многобоя, след като завърши трета в крайното подреждане.

София ще бъде домакин и на Световното първенство през септември в "Арена Армеец", което ще се излъчва по БНТ.

Дилан Грьоневеген грабна победата в третия етап на "Тур дьо Франс"
22:46, 03.07.2022
Испания триумфира със световната титла по водна топка след драматичен финал срещу Италия
22:20, 03.07.2022
Чете се за: 02:02 мин.
България надви Полша и запази мястото си във Волейболната Лига на нациите при жените
Чете се за: 01:55 мин.
Китай спечели всички титли в скоковете във вода на Световното първенство по плувни спортове
19:46, 03.07.2022
Карлос Сайнц грабна дебютната си победа във Формула 1 след луда надпревара на "Силвърстоун"
19:22, 03.07.2022
Чете се за: 02:40 мин.
Роджър Федерер: Надеждата ми е отново да стигна до мач на централния корт на Уимбълдън
Чете се за: 01:50 мин.
Йордан Александров с още две титли от Държавното първенство по спортна гимнастика
16:58, 03.07.2022
Чете се за: 01:40 мин.
Ники Михайлов: Много скоро ще се завърна по-силен на терена
Кирил Петков: ПП няма да подкрепи Любомир Каримански за управител на БНБ