Гледайте полуфиналите на световното първенство по футбол за младежи в четвъртък вечер по БНТ 3

В 20:20 часа ще излъчим мача между Уругвай и Израел, а от 23:50 ч. двубоя Италия - Република Корея

уругвай израел
09:00, 08.06.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Полуфиналите на Световното първенство за младежи до 20 години предстоят в четвъртък, 8 юни.

И двата двубоя, разбира се, са в ефира на БНТ 3!

Предпоследната фаза на турнира се открива в 20:30 ч. с мача между Уругвай и Израел. Южноамериканците успяха да отстранят Съедините щати в предишния етап, като станаха първия състав, който вкара гол във вратата на американците в турнира. Формата на Дуарте и де лос Сантос впечатлява и от тях се очаква да продължат да показват офанзивния си футбол със същата лекота.

Израел дебютира на планетарния шампионат и за първи път играе на първенство под егидата на ФИФА с квота от Европа, като играчите от Близкия Изток се справят повече от задоволително. През миналото лято Израел игра финал на еврофиналите и сега е доста близо и до спора за златото на планетарния шампионат. Очевидно тимът има и необходимите аргументи, след като отстрани петкратния първенец на 1/4-финалите.

Гледайте срещата Уругвай - Израел от 20:20 ч. на живо по БНТ 3!

В 00:00ч. предстои и другият полуфинален дуел между Италия и Република Корея. Скуадра Адзура никога не е печелила тази надпревара, но сега изглежда като най-ясно изразеният фаворит. В редиците на отбора е капитанът Чезаре Касадей, който е звездата на турнира дотук, а и е топ-реализаторът с 6 гола. От другата страна на барикадата застава тимът на Република Корея, който е устремен към втори пореден финал на този форум. Азиатците загубиха битката за титлата от Украйна преди 4 години и сега искат да стигнат дори още по-далеч.

Не пропускайте и мача Италия - Република Корея. Прякото предаване по БНТ 3 започва в 23:50 ч.!

Винченцо Италиано: Загубихме два финала, в които играхме много добре и това е жалко