Гледайте бронзовата медалистка с българския ансамбъл от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 тази неделя (18 февруари) в предаването "Зала на славата" от 13:15 ч. по БНТ 1!
Бившата гимнастичка Християна Тодорова разказа в предаването на БНТ "Зала на славата", че в нито един миг по време на активната си спортна кариера тя не е смятала художествената гимнастика за своето призвание.
Пътят на Тодорова в спорта започва по инициатива на нейната майка, която я записва на тренировки, макар самата Християна да признава, че в началото е имала моменти, в които дори не е искала да бъде в залата.
"Семейството ми винаги ме е подкрепяло - в мечтите, в тренировките, в постиженията и в паденията. Имало е моменти, в които не съм искала да вляза в залата. В началото дори мен ме беше страх от моята треньорка, въпреки че тя беше прекрасна. Никога обаче, дори за секунда, не съм си казвала, че това не е моят спорт или моето призвание", спомня си вече бившата състезателка.
Безспорно най-големите успехи на Християна Тодорова идват като част от ансамбъла ни по художествена гимнастика, с който тя печели златни медали от европейски и световни първенства, но върхът е бронзовото отличие от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016.
"Влязох в ансамбъла за девойки, когато бях на 13 години. Аз исках да бъда в ансамбъл, защото винаги съм била отборен играч и се чувствам в безопасност, когато около мен има някого", дългогодишната ни гимнастичка в ансамбъла
"Най-трудното нещо при ансамбъла е да се направи така, че пет различни характера да дишат като един. Това е много тежка задача за треньорите, които трябва да се постараят да го направят, докато състезателките са още в по-крехка възраст", категорична е още Християна Тодорова.
Гледайте бронзовата медалистка с българския ансамбъл от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 тази неделя (18 февруари) в предаването "Зала на славата" от 13:15 ч. по БНТ 1!
Европейската гимнастика отложи окончателното решение за националните символи на Русия и Беларус
България с четири финала и две гимнастички в топ 10 на Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Трагедията при река Струма: Водолази и дронове търсят второто изчезнало дете
Николай Найденов: Станахме свидетели на кадрови назначения и решения, които не се базират на закона
Костадин Костадинов: Няма никаква промяна в политиката на сегашното правителство спрямо политиката на ГЕРБ, ДПС и ПП