ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Илон Мъск вече е най-богатият мъж в света

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:57 мин.
Любопитно
Снимка: БГНЕС
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Илон Мъск вече е най-богатият човек в света, според Блумбърг. Основателят на компанията за електрически коли "Тесла" и на авиокосмическата корпорация "СпейсЕкс" изпревари собственика на Амазон - Джеф Безос.

Вчера акциите на "Тесла" отбелязаха рекорден скок - със 7,4%, и се търгуваха за малко над 811 долара.

По информация на агенция "Ройтерс" в сметката на Мъск има около 188,5 милиарда долара - с около милиард и половина повече от Безос.

Експерти посочват, че причина за бързото забогатяване на Мъск, особено през последните 12 месеца, е бързото развитие на Тесла, която е значително по-скъпа от останалите автомобилни гиганти.

От престижното издание "Форбс" обаче, изчисляват, че първенството все още се държи от собственика на "Амазон".

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?