Чете се за: 00:57 мин.
Бойни спортове
историческо българка бие европейската титла карате
Снимка: БНР

Българската състезателка по олимпийско карате - Александра Стублева, записа историческо постижение на европейското първенство в Пореч, Хърватия, след като постигна четири поредни победи и се класира за финала в категория над 68 кг.

Това е първи голям финал в историята на българското олимпийско карате при мъжете и при жените.

По пътя си до финала Стублева победи последователно Доминика Татарова (Словакия) с 5:2, Доротя Пап (Унгария) с 1:0 и актуалната световна шампионка Елени Чацилиаду (Гърция) с 3:1. На полуфиналите българката надделя с 4:0 над Фортеса Орана от Косово.

В спора за европейската титла българската каратистка ще се изправи срешу представителката на Турция - Мелтем Акиол Ходжаоглу. Финалът в категория над 68 кг. при жените е в събота.