Италия изпусна директната квота за Катар в последния момент

Италия
21:00, 15.11.2021

Националният отбор на Италия ще трябва да разчита на баражите през пролетта, за да си осигури място на Мондиал 2022. Европейският шампион не успя да вземе онова, което му беше необходимо за директна квота и изпусна шанса си в последния момент.

„Скуадра адзура“ завърши 0:0 като гост на Северна Ирландия в последния кръг от груповата фаза на квалификациите за световните футболни финали. Срещата се проведе в Белфаст, а играчите на Роберто Манчини допуснаха Швейцария да ги изпревари в последния кръг.

Ключов за крайното класиране беше и двубоят в Люцерн, в който националният тим на България претърпя тежко поражение с 0:4 от „кръстоносците“. Именно Швейцария спечели първото място в потока, което осигури на отбора сигурно място в Катар догодина.

Италия остана на втората позиция в група „С“ с 16 точки, докато „кръстоносците“ са с 18 на върха. България завърши на 4-ото място с едва 8 точки от 8 мача.

Дончо Донев, Биляна Дудова и Иво Иванов в "Арена спорт" в неделя по БНТ 1
17:59, 26.04.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Очаквайте епизод 26 от поредицата "Истории от Олимпийските игри" в неделя от 13:15 ч. по БНТ 1
17:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
6 хиляди полицаи ще бъдат мобилизирани за пристигането на олимпийския огън в Марсилия на 8 май
17:12, 26.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Без изненади в първия кръг на Държавното първенство по бадминтон за мъже и за жени в София
15:49, 26.04.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
15:30, 26.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Кристиан Василев е на финал и ще се бори за олимпийска квота на скиф в Сегед
15:29, 26.04.2024
Волейболистката Христина Вучкова ще играе в турския Фенербахче през новия сезон
15:18, 26.04.2024
Световната шампионка по лека атлетика от 1987 г. Гинка Загорчева: Умеех да се състезавам в решителните моменти
14:55, 26.04.2024
Чете се за: 06:42 мин.
Какво време ни очаква до края на месеца
Борисов: Пореден транш от половин милиард държавен дълг. "Промяната" продължава...