Иван Алипиев и Борислав Младенов играха добре, но Латина загуби на старта на първенството

Алипиев остана повече от 28 минути на паркета и завърши с 13 точки, 2 спечелени борби и 2 асистенции

Латина
23:19, 01.10.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Торино Баскет победи Латина с 87:71 (28:20, 23:29, 12:13, 24:9) в първия кръг на баскетболната Серия А2 в Италия.

Добри изяви за Латина имаха българските национали Иван Алипиев и Борислав Младенов. Алипиев остана повече от 28 минути на паркета и завърши с 13 точки, 2 спечелени борби и 2 асистенции.

Младенов игра 13 минути, но за това време се отчете с 10 точки, 3 борби и 1 асистенция за тима си.

Отборът на българите се държаше много добре на терена до края на третата четвърт, когато резултатът бе 63:62 за Торино. Гостите обаче рухнаха в последната четвърт, когато Торино отвори голямо разлика.

Най-резултатен в мача бе Федерико Позер от Баскет Торино, който завърши с 23 точки, а Габриеле Ромео от Латина завърши с 16.