София Тех Парк работи и в ситуация на пандемия, и ние усетихме влиянието на извънредните обстоятелства и това се отрази по много пряк начин както на малките фирми, така и на големите бизнеси, каза в студиото на "Още от деня" изпълнителният директор на София Тех Парк Тодор Младенов.
"Засега нямаме напускане на фирми", подчерта той.
Това, което са успели да направят с ресурсите, с които разполагат, е да разработят пакети, които да облекчат фирмите както финансово, така и да им помогнат да минат през кризата. Това е възможност да имат достъп до повече изследователски ресурси, до рискови капитали и т.н.
Лабораториите в Парка не са затваряни, учените продължават да работят активно. За две седмици учените са намерили решение и са изготвили прототип за очила, които са предназначени за медицината с много високо ниво на сигурност и вече са пуснати за серийно производство, съобщи Тодор Младенов.
Какво още каза изпълнителният директор на София Тех Парк вижте във видеото.
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
НА ЖИВО: Промените в Закона за защита на потребителите и в Закона за съдебната власт влизат на първо четене в парламента
НА ЖИВО: СЕМ представя проучване за медийните нагласи на аудиторията по време на предизборната кампания