В София паркирането в центъра на града вече ще може да се плаща и по Вайбър.
В Центъра за градска мобилност въведохме нова функционалност, което е един Вайбър канал, в който всеки един абонат може да потърси Център за градска мобилност. Целта на този канал е да се дава добра представа за актуалното състояние на градския транспорт. Ние ще даваме информация за промени в маршрутите, както и отговори на често задавани въпроси. Това каза за "Денят започва" Никола Рогачев - председател на Съвета на директорите на ЦГМ.
Той обясни, че други интерактивни функции са да се провери работното време на определената зона за паркиране, както и най-близкия пункт за продажба на превозни документи.
С приложението може да се плати престоя за паркиране чрез банкова карта. За да стане това трябва да се направи регистрация, да се въведе в системата колата или колите и след няколко натискания на бутона става плащането. Кредитната или дебитна карта могат да бъдат към която и да е банка.
Вижте повече във видеото.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата