Калояна Налбантова се класира за втория кръг на единично жени на международния турнир по бадминтон във Варшава (Полша) с награден фонд 15 хиляди долара, който носи точки за класиране за Игрите в Париж 2024.
Българката победи Тереза Швабикова (Чехия) с 21:18, 21:17 за 36 минути. Следващата й съперничка ще бъде третата поставена Сюефей Ци (Франция).
На двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов ще играят по-късно днес срещу датчаните Расмус Есперсен и Маркус Риндшой.
Русев и Христомира Поповска отпаднаха в квалификациите при мъжете и при жените.
Пореден международен успех за клуб по спортни танци Бургас на европейската сцена
Калояна Налбантова се класира за полуфиналите на турнир по бадминтона във Фулъртън (САЩ)
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"