Каролина Плишкова отказа участие в силния турнир в Мадрид

Мадрид ще приеме първия турнир от сериите WTA 1000 за сезона на клей. Тази година надпреварата отбелязва 13-то си издание

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:45, 24.04.2023
Чете се за: 03:47 мин.
Каролина Плишкова

Чехкинята Каролина Плишкова се оттегли от участие на силния турнир по тенис в Мадрид тази седмица поради контузия на коляното, но се надява да се възстанови навреме за този в Рим следващия месец и за Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос".

Плишкова, която заема 15-а позиция в световната ранглиста, написа в twitter, че е получила травмата при загубата от Ига Швьонтек на четвъртфиналите в Щутгарт през изминалата седмица.

Мадрид ще приеме първия турнир от сериите WTA 1000 за сезона на клей. Тази година надпреварата отбелязва 13-то си издание. В индивидуалната надпревара на Откритото първенство на Мадрид ще участват вече 96 тенисистки. Схемата на двойките се разшири от 30 на 32 тандема.

Мачовете от основната схема започват утре, днес се провеждат квалификациите, където нашата Виктория Томова играе срещу срещу 156-ата в ранглистата испанка Лейра Ромеро Гормас.

Докато изданието през 2022 г. продължи 10 дни, тази година турнирът ще се играе в продължение на 13 дни и е последван от втория такъв от сериите WTA 1000 на клей в Рим, който ще предложи същия разширен формат и продължителност.

Тези два последователните турнири от WTA 1000 са най-големите събития на клей, предхождащи втория турнир за сезона от Големия шлем - Ролан Гарос. Водач в схемата ще бъде световната номер 1 Ига Швьонтек. Мадрид остава единственото голямо европейско състезание на клей, което Швьонтек все още не е спечелила. Тя е участвала само веднъж в надпреварата през 2021 г., когато достигна до осминафиналите и загуби от тогавашната №1 Ашли Барти.

През миналата седмица стана ясно, че и световната №11 Белинда Бенчич пропуска турнира поради контузия на бедрото. Под въпрос е и участието на защитаващата титлата си в Мадрид Онс Жабер. Тя получи контузия по време на полуфинала си с Швьонтек в Щутгарт преди два дена.

Шампионът в турнира ще получи €1,105,265 от наградния фонд и 1000 точки за световната ранглиста, финалистът ще заработи €580 000 и 650 точки.

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
МВнР критикува изказване на руския посланик
Над 600 състезателки от 20 клуба участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Меджик къп"