Премиерът Кирил Петков съобщи, че е в ход евакуацията на част от екипажа на кораба “Царевна” - 14 българи и един украински гражданин, който е възпитаник на българското Военноморско училище.
Те вече се намират извън пристанището на Мариупол, като предстои да се придвижат до Донецк, откъдето ще се завърнат в България.
Критичните метри, които трябваше да изминат за излизане от кораба, са направени и вече са в безопасност, каза Петков.
Моряците в Мариупол в ексклузивен запис: На борда нямаме чужди лица
Останалите от екипажа - трима българи, двама украинци и капитанът на кораба, са останали на борда по свое желание.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите