Ландо Норис и Оскар Пиастри с най-добри времена в последната тренировка преди Гран при на Унгария

Двамата пилоти от Макларън бяха най-бързи преди следващото състезание във Формула

макларън последната свободна тренировка имола
15:35, 20.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Британецът Ландо Норис и австралиецът Оскар Пиастри от тима на Макларън завършиха първи и втори в последната трета свободна тренировка преди Гран при на Унгария във Формула 1. Веднага след тях с трето време завърши световният шампион и лидер във временното класиране Макс Ферстапен (Нидерландия) с Ред Бул. Квалификацията за място на стартовата решетка за състезанието утре е по-късно през деня.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от FORMULA 1® (@f1)

Днес температурата на пистата бе 27 градуса, което бе по-хладно време от петък и създаде по-добри условия за пилотите.

Ландо Норис направи най-добра обиколка с време 1:16.098 минута, а съотборникът му Оскар Пиастри остана само на 44 стотни зад него. Макс Ферстапен завърши с износване от 281 стотни от лидера.

Челната петица са допълва от британеца Джордж Ръсел с Мерцедес и испанеца Карлос Сайнс с Ферари, които останаха малко по-назад.