Латина, с Иван Алипиев и Борислав Младенов допуснаха загуба от Урания Милано

Тимът, в който играят българите, отстъпи с 69:80

силен мач иван алипиев италия латина загуби осми път
22:51, 23.12.2023

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение у дома от Урания Милано с 69:80 (22:10, 13:24, 13:23, 21:23) в мач от 16-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 14-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра 30 минути и се отличи с 9 точки, 3 борби и 1 асистенция. Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 9 точки и 2 борби за 15 минути на игрището.

За домакините 18 точки реализира Самуеле Морети, а за победителите 17 точки вкара Матео Монтано.

Тимът на Латина ще гостува на Трапани в следващия кръг от първенството на 30 декември.

Затопляне и слънчево време на Бъдни вечер
В подкрепа на децата с левкемия: Организираха благотворително плуване в Средиземно море