Лавата от вулкана Кумбре Виеха почти достигна океана, а жителите на испанския остров са принудени да останат в домовете си.
Разпореждането на властите е хората да затворят плътно вратите и прозорците си и да не излизат, поради опасност от вредни изпарения при контакта на лавата с водата.
След кратко затишие, вулканът отново бълва лава и дим. Изригванията, които започнаха преди 9 дни, наложиха евакуацията на повече от 6000 души.
Разрушени са стотици къщи, както и пътища, училища, църкви и бананови плантации.
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?