Левски поведе във финалната серия на волейболното първенство за мъже след паметен обрат над ЦСКА

"Сините" наваксаха изоставане от два гейма, благодарение на индивидуалните им изяви.

левски поведе финалната серия волейболното първенство мъже паметен обрат
21:42, 20.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Българският национал Симеон Николов записа три поредни аса на сервис в тайбрека, а Левски направи огромен обрат от два гейма пасив и победи ЦСКА с 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11) в първи мач от финалната серия на българското волейболно първенство за мъже.

Въпреки малката разлика в точките, ЦСКА доминираше тотално първите два гейма, но всичко се промени в следващата част. Именно тогава се видяха и първи признаци на обтягане на нервите в зала "Левски София", като треньорът Николай Желязков дори получи предупреждение от съдиите.

След равенство 7:7 Левски направи голяма серия, в която изпъкнаха две красиви отигравания - ас на Симеон Николов за преднина при 15:9 и блокада с една ръка на Александър Къндев за 22:17. "Сините" поддържаха дълго време аванса си от пет или шест точки, след което затвориха гейма на блокада при 25:18.

ЦСКА поведе в началото на тайбрека и "червените" поддържаха крехкия си аванс от една точка до 13-та, когато Левски си защити сервиса и Майкон Морейра завърши последвалата атака за 7:6. Именно при този резултат бе направена и смяната на полетата в решаващата част.

След почивката Симеон Николов реши на практика сам мача, след като записа три поредни аса и даде аванс от четири точки на "сините" при 12:8. Владимир Гърков завърши атака от втора линия за 13-та точка, а успешна блокада даде три мачбола на Левски. Майкон Морейра моментално направи още една блокада и "сините" спечелиха тайбрека с 15:11.

Следващата среща е на 23 април в зала "Христо Ботев".

Вярващи се поклониха пред чудотворната икона на Св. Богородица, известна като „Златна ябълка”