Лудогорец взе крехък аванс срещу Андерлехт в Лигата на конференциите

00:01, 17.02.2023
Чете се за: 02:42 мин.
лудогорец взе крехък аванс андерлехт лигата конференциите

Отборът на Лудогорец победи с минималното 1:0 у дома белгийския Андерлехт и по този начин взе минимален аванс преди реванша между двата тима идната седмица в плейофите на турнира Лига на конференциите.

За българския шампион това бе и първи успех в елиминационната фаза на европейски клубен турнир след деветгодишна пауза, след като за последно разградчани надиграха като гост Лацио в 1/16-финалите на Лига Европа през сезон 2013/14.

Тази вечер на "Хювефарма Арена" в Разград обаче "орлите" стартираха много мотивирано и още в 9-ата минута Игор Тиаго даде преднина на домакините, засичайки с глава центриране на Кирил Десподов.

В следващите минути футболистите на Анте Шимунджа продължиха да стоят по-добре на терена, но това така и не доведе до втори гол, а вместо това гостите от Белгия започнаха постепенно да намират ритъма си и в самия край на първата част удар на Андерс Дрейер се отби от страничния стълб на вратата, пазена от Серджио Падт.

След почивката Андерлехт беше по-активния тим, но най-добрата възможност пред тях се откри едва в 85-та минута, когато грешка в отбраната на Лудогорец позволи на Бенито Раман да излезе очи в очи със стража Падт, но вратарят спаси и по този начин запази аванса на българския тим.

Така, Лудогорец отбеляза с победа дебюта си в турнира Лига на конференциите и след точно седем дни отново ще търси положителен резултат в Белгия с надежда да елиминира Андерлехт и да се класира за 1/8-финалите в третия по сила европейски клубен турнир.