Макс Верстапен започна сезона във Формула 1 с категорична победа в Бахрейн

18:55, 02.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
макс верстапен започна сезона формула категорична победа бахрейн

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен започна успешно защитата на своята трета поредна титла, триумфирайки в откриващото състезание за сезон 2024 - Гран при на Бахрейн.

На пистата "Сахир" нидерландският пилот, който стартира от първа позиция, не остави никакви шансове на своите съперници, като поведе още в самото начало и в нито един момент не изпусна контрола върху надпреварата, пресичайки финала с аванс от над 20 секунди пред най-близкия си преследвач.

Второто място зае неговият съотборник в екипа на Ред Бул Серхио Перес, който потегли пети, но със стабилно каране успя да си пробие път напред и в крайна сметка да финишира точно зад Верстапен.

Последното място на подиума остана за пилота на Ферари Карлос Сайнц, който в началните етапи на състезанието се движеше пети, но успя да се справи с Шарл Льоклер и Джордж Ръсел, за да заслужи правото да се качи на почетната стълбичка.

Топ 10 допълниха още Льоклер, Ръсел, Ландо Норис (Макларън), Люис Хамилтън (Мерцедес), Оскар Пиастри (Макларън), както и двамата състезатели на Астън Мартин Фернандо Алонсо и Ланс Строл.

Календарът във Формула 1 продължава с Гран при на Саудитска Арабия в Джеда, като надпреварата е точно след една седмица - на 9 март и отново ще се проведе в събота.