Манчестър Юнайтед елиминира Барселона от Лига Европа след обрат на "Олд Трафорд"

Чете се за: 01:25 мин.
Лига Европа
манчестър юнайтед спечели дербито тотнъм изкачи петото висшата лига

Манчестър Юнайтед победи Барселона с 2:1 в 1/16-финалния реванш от Лига Европа.

Първият двубой между двата тима завърши при резултат 2:2. С попадения на бразилците Фред и Антъни англичаните продължават към 1/8-финалите.

В 16-ата минута каталунците получиха дузпа за нарушение на Бруно Фернандеш. Португалецът използва ръцете си и задържа Алехандро Балде. Роберт Левандовски даде аванс на гостите.

След почивката "червените дяволи" мигновено изравниха резултата. Фред отправи плътен удар с десния крак за 1:1.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг осъществиха пълен обрат в 73-ата минута. Появилият се на почивката Антони стреля от границата на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.