Мария Оряшкова за 10 път стъпи на европейския връх

11:45, 30.05.2021
Чете се за: 01:10 мин.
мария оряшкова път стъпи европейския връх

Мария Оряшкова триумфира за рекорден десети път с европейска титлата по самбо в кариерата си, след като спечели златния медал на първенството на Стария континент, което се провежда в Лимасол, Кипър.

На финала българката се наложи убедително над шампионката от 2019 година Халина Ковалска от Украйна.

Така Оряшкова грабна своята 16-та титла от голямо първенство, като освен десетте златни отличия от Европейски шампионати, българката има и цели шест триумфа на Световни първенства.

В последния ден от шампионата България спечели и още едно отличие - сребро на Иван Хърков. В категория до 79 кг при мъжете той отстъпи във финала на руснака Аскербий Гербеков

По този начин родната школа по самбо си тръгва с общо 11 отличия от Лимасол - 1 златен, 4 сребърни и 6 бронзови. На шампионата бяхме представени от общо 25 състезатели във всички възрастови категории.

Председателят на ЕП: Санкциите срещу Русия да бъдат засилени