Марко Розе: Не бях изненадан от стила на Манчестър Сити

"Учим се от най-силните", коментира специалистът след поражението с 1:3 от "гражданите"

Марко Розе
10:23, 05.10.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Старши треньорът на РБ Лайпциг Марко Розе е доволен от своите футболисти, въпреки поражението с 1:3 у дома срещу Манчестър Сити в груповата фаза на Шампионската лига.

Фил Фоудън, Хулиан Алварес и Жереми Доку бяха точни в полза на шампиона на Евро за 2023 година, докато Лоис Опенда се разписа за "червените бикове", правейки резултата 1:1 в 48-ата минута.

"Манчестър Сити победи заслужено. Не бях изненадан от техния стил на терена. Ако евентуално в 83-ата минута беше 1:1, тогава бихме имали някакви шансове да не загубим. След почивката се представихме силно и достигнахме до изравнителен гол. Мачът беше отворен, но Сити ни постави под голямо напрежение. Учим се от най-силните. Пеп Гуардиола направи състава си още по-търпелив. Използваха триъгълниците още повече в срещата с нас. Ние взехме грешното решение да играем на контри. Веднага след почивката изравнихме, но имахме и още доста добри шансове за гол. Сега най-важното е да се възстановим, както и да се подготвим за двубоя ни срещу Бохум в първенството в събота", заяви Марко Розе пред медиите след поражението с 1:3 срещу Манчестър Сити.

Лайпциг има 3 точки на втората позиция в класирането в група "G", докато Манчестър Сити е с пълен актив от 6 точки.