Втори масов протест в Белград под мотото "Сърбия срещу насилието". Той е провокиран от двете масови стрелби в страната, при които бяха убити общо 17 души, от които 8 ученици, а 20 души бяха ранени.
Гняв в Белград срещу ролята на телевизионните риалити програми в създаването на култура на насилие. Голяма част от хората ги обвиняват, че са повлияли за стрелбите, които потопиха Сърбия в скръб и траур миналата седмица.
Протестиращите настояват за оставки, включително на вътрешния министър и на началника на сръбското разузнаване. Исканията бяха прочетени на моста "Газела", който беше блокиран за два часа.
"Спрете насърчаването на насилието в публичното пространство. Нашите искания са за незабавно освобождаване на всички членове на Съвета за електронни медии, незабавно премахване на риалити предавания и предавания, приканващи към насилие, агресия и безнравственост в национален ефир", заяви един от организаторите на протеста.
Сръбската опозиция настоява още за отнемане на националните честоти на ТВ Пинк и ТВ Хепи, а на предишния си протест посочиха вчерашния ден като краен срок за изпълнение на исканията им.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Лошото време спря корабите за Света гора, поклонници са били блокирани в Урануполи
22-ма мигранти са починали при опит да стигнат от Либия до Гърция през Средиземно море
По-ниски цени на плодовете на борсите през седмицата, по-скъпи зеленчуци и основни храни
Андрей Гюров: С пакета от мерки имаме за цел да спрем поскъпването за българските граждани
Войната в Близкия изток: Ще стане ли Пакистан домакин на мирни преговори между САЩ и Иран?