40-годишен мъж е починал след като е прострелян по време на лов тази неделя. Инцидентът е станал в местността „Стражата“ в землището на село Цървеняно, община Кюстендил, съобщиха от полицията.
Починалият е жител на село Коняво.
Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група с участието на служители от отдел „Убийства“ – ГДНП, под ръководството на дежурен следовател. Установено е нараняване по трупа от дясното рамо в посока шията. От местопроизшествието е иззета ловната пушка, иззети са намерените вещи на ловеца.
Разследването е възложено на следовател от Окръжен следствен отдел при Окръжна прокуратура – Кюстендил. Извършен е оглед на местопроизшествието, разпитани са свидетели, назначени са експертизи, които да дадат заключение относно раните и причината за смъртта.
Продължават активни действия по разследването.
Текст: Станислава Христова
Акции срещу купения вот в различни части на страната, десетки са задържани (ОБЗОР)
Щаб за справяне с кризата: Синдикатите поискаха подкрепа за бизнеса заради скъпия ток
Срутена подпорна стена край Римските терми във Варна създава риск от инциденти - кой е отговорен?
Президентът Йотова: Животът на кирилицата продължава оттук нататък и в дигиталния век
Акции срещу купения вот в различни части на страната, десетки са задържани (ОБЗОР)
Разкриха незаконни кланици край Кърджали: Тонове месо без контрол са стигнали до пазара
Десетки арестувани при нови акции на полицията срещу купуването на гласове