Милена Тодорва с 45-то място в Оберхоф

16:59, 07.01.2022
Чете се за: 01:02 мин.
милена тодорва оберхоф

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова завърши 45-та в спринта на 7.5 километра от Световната купа по биатлон, който се проведе в германския зимен център Оберхоф.

Тодорова започна отлично своето състезание, записвайки чиста стрелба от положение легнал, но впоследствие допусна цели три пропуска на прав, което я свали в подреждането.

В крайна сметка състезателката от Троян финишира на 45-та позиция на изоставане от 1:42 минути от победителката Марте Олсбу Ройзеланд от Норвегия.

По този начин Тодорова не успя да спечели точки в класирането за Световната купа, но тя ще има нов такъв шанс в преследването на 10 км в неделя.

Останалите две българки, които стартираха днес Даниела Кадева и Мария Здравкова завършиха съответно 77-ма и 99-та.