This is a modal window.
Над 10 000 души все още са в неизвестност след наводненията в Либия. Досега е потвърдена смъртта на 11 000. От морето продължават да изплуват тела. При разчистването на калните маси в опустошения град Дерна спасителите постоянно откриват мъртви хора. От ООН съобщиха, че бедствието е превърнало над 50 000 души в бежанци.
"Обстановката е катастрофална. Хуманитарен работник съм повече от 19 години и това е едно от най-лошите бедствия, на които съм ставала свидетел. Видях къщи, училища, сгради, магазини потопени във вода, а някои са напълно унищожени. Хиляди хора са загубили всичко, включително и близките си", разказва Рана Касифи.
След първоначалния шок и болка, гневът завладява страната. Протестите стават все по-масови. Протестиращи подпалиха дома на кмета на Дерна, настоявайки за отговори как се е стигнало до трагедията.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok