Прокуратурата и разследващите продължават да изравят опасни отпадъци край Червен бряг.
Очаква се общото количество, което не подлежи на последващо рециклиране, да надхвърли 180 тона.

От прокуратурата коментират, че отпадъците са били предадени за съхранение от дружество от група "Монбат" на търговско дружество, което не притежава нужните инсталации, и са били заровени в местността "Лъката" .
В хода на действията по разследването са намерени и иззети придружаващи загробения товар документи с надпис "Монбат-Сърбия".

Междувременно е установено, че част от този опасен отпадък е бил заровен и в стопанство в село Рупци, като количеството, установено там, е около 100 тона.
Предстои извършване на допълнителни огледи на площадки, на които незаконосъобразно са съхранявани опасни отпадъци, имащи отношение към воденото досъдебно производство за участие в организирана престъпна група, по което са обвинени Атанас Бобоков, Пламен Бобоков., бившият зам.-министър на околната среда и водите Красимир Живков и други длъжностни лица, допълват от прокуратурата.

Мъж се похвали в мрежата - гледал 200 пепелянки, прокуратурата започна разследване
Клиент намушка с нож таксиметров шофьор - хазарт е в основата на опита за убийство
Като за Гинес - бързи и почерпени: Варненски полицаи преследваха 100 км пиян шофьор
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)