Над 8500 души в Северна Германия са призовани да се ваксинират отново срещу COVID-19 заради подозрения, че медицинска сестра е инжектирала физиологичен разтвор вместо препарата на "Пфайзер".
Повечето засегнати са над 70-годишни. 40-годишната заподозряна е публикувала в социални мрежи скептични послания за вируса и критики срещу ограниченията за справяне с пандемията.
През април тя признала, че е поставила физиологичен разтвор на шест души, за да прикрие, че изпуснала флакон с ваксината на пода.
Разследването обаче констатирало много повече случаи. Полицията изключва политически мотив. Засега обвинения не са повдигнати.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив