ПП-ДБ разкритикуваха ГЕРБ-СДС, че вече близо година длъжността главен секретар на МВР се изпълнява от временно изпълняващ
Напрежение между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ заради смъртния случай във Варна. И днес темата за кадрови промени в МВР беше повод за коментари в кулоарите в парламента. От ПП-ДБ разкритикуваха ГЕРБ-СДС, че вече близо година длъжността главен секретар на МВР се изпълнява от временно изпълняващ. Такава е ситуацията и в други силови структури като ДАНС. Пример беше даден и с длъжността на главния прокурор.
"Дани Митов е изпратен в МВР именно да направи така, че това министерство да работи добре с гражданите. И то е крайно време вече адаптацията му приключи, да им стъпи на врата, казано на жаргон, на професионалното ръководство да си вършат работата. И ако не се справя, тогава вече въпросът за оставката му ще дойде. Аз не я искам и не я искаме оставката му, но той трябва да направи това, което им говори на анализите", Бойко Борисов- председател на ГЕРБ.
"Сега чух, и г-н Борисов, и кой ли не се изказват по темата за главния секретар на МВР, защо президентът не бил съгласен да подпише. Аз смятам, че този процес трябва да бъде през парламента осветен, в смисъл съгласуването между правителство и президент трябва да е на светло, защото ние не знаем правителството предложило ли е на президента кандидат за главен секретар. Ако е предлагало, защо президентът е отказал. Ако е отказал, защо не направят ново предложение години и половина. Защото този, който в момента изпълнява функциите на главен секретар не е безпристрастен", каза Атанас Атанасов, ПП-ДБ.
След 13 часа дебати и почти 6 часа гласуване в Народното събрание приеха бюджета за 2026 г.
Румен Миланов, "Прогресивна България": Бюджетът е реално една счетоводна сметка
Венко Сабрутев: Управляващите замразяват минималната заплата и отнемат права на работещите
Доналд Тръмп благодари на Румен Радев за разполагането на американските самолети в България
След среща с министъра на отбраната: Кметовете в Ямболско обявиха, че опасенията им заради американските самолети са намалели
САЩ удължиха срока в който са разрешени определени трансакции, свързани с „Лукойл Интернешънъл ГмбХ", до 22 август