Нефтохимик обърна Локомотив (Пд) за място в 1/2 финалите на Купата

12:46, 25.02.2021
Чете се за: 00:31 мин.
Български волейбол
нефтохимик обърна локомотив финалите купата

Волейболният шампион на България осъществи пълен обрат срещу лидера във втората осмица на родната волейболната "Суперлига", за да се класира за полуфиналите в турнира за Купата.

Бургазлии стигнха до крайния успех след 3-2 гейма (30:32, 22:25, 25:22, 25:21, 15:11) при гостуването си в "Градът под тепетата".

Първият гейм бе много оспорван, като домакините успяха да го измъкнат след 32:30 в своя полза, а след 25:22 във втория, се доближиха само на гейм от победата.

Възпитаниците на Николай Желязков обаче се задържаха в срещата и след 25:22 и 25:21, съумяха да изпратят двубоя в решителен тайбрек.

В решителната част шампионите взеха ранен аванс, но пловдивчани успяха да изравнят при 9:9 точки. Съставът на Нефтохимик 2010 обаче спечели следващите четири разигравания и това им помогна да стигнат до крайния успех след 15:11.

Най-резултатен стана Венцислав Георгиев, а Костадин Гаджанов добави 22, с колкото завърши и капитанът на победителите Николай Николов. За бургазлии още четирима волейболисти записаха двуцифрен актив.