14:21, 11.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Волейбол
нефтохимик разби левски волейболното дерби кръга

Бургазлии се справиха категорично с 3:0 гейма (25:23, 25:23, 25:13) срещу "сините", нанасяйки им първо поражение в тяхната нова зала.

Мачът можеше да тръгне в съвсем различна посока, но домакините пропиляха аванс от 17-11 в първата част и след това не бяха същият отбор.

Във втория гейм действащият роден първенец водеше от началото до края, за да затвори удвои своя аванс след ново 25:23, а в последната част, волейболистите на Николай Желязков бяха повече от категорични 25:13.

Валентин Братоев стана най-полезен за победителите с 14 точки, докато за Левски Боян Йорданов приключи с 10.

След тази среща и двата отбора се изравниха по баланс и са с по 9 победи и 4 поражения, но "сините" са по-напред в подреждането, тъй като имат 26 точки срещу 24 за Нефтохимик.

Недостижим лидер обаче остава тима на Хебър (Пазарджик), който надигра с 3-1 като гост (14:25, 25:21, 25:16, 26:24) отборът на Марек (Дупница) и по този начин си осигури първото място в редовния сезон на родната волейболна Суперлига.

В последните две срещи от кръга Добруджа записа чиста победа с 3-0 (25:19, 25:18, 25:20) срещу Пирин, а Монтана се справи с 3-1 (20:25, 25:18, 25:22, 25:22) срещу гостуващия ЦСКА.