Неймар отбеляза два гола при успех на ПСЖ в Република Корея

Неймар Пари Сен Жермен ПСЖ
17:39, 03.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Бразилската звезда Неймар изигра първи мач за Пари Сен Жермен от близо 6 месеца насам и вкара два гола за победата на тима над южнокорейския Джеонбук Хюндай Моторс, спечелена от френския шампион с 3:0.

До момента той не бе изиграл нито една минута за ПСЖ в предсезонните контроли, като очевидно нападателят е напълно възстановен от операцията на десния си глезен през март.

Неймар вкара първия си гол след серия от дрибъли в края на първото полувреме. В 83-ата минута той отбеляза второто си попадение, след като бе изведен отляво от Фабиан Руис. Третият гол бе дело на испанския нападател Марко Асенсио малко преди края на редовното време.

Италианският халф Марко Верати, който според медиите възнамерява да напусне отбора и да отиде да играе в Саудитска Арабия, също започна като титуляр за тима от Париж и дори носеше капитанската лента.

Южнокореецът Кан-Ин Ли, който е ново попълнение на Пари Сен Жермен, влезе като резерва в последните 20 минути на срещата.