През годините Алексей Петров се превърна в обект на прокурорско разследване. Беше командирован специален прокурор, който да работи по неговото дело (прокурор Костов, който тогава в Бургас беше постигнал успехи по отношение на едно организирана престъпна група) и всъщност той започна това дело като наблюдаващ прокурор - това каза в "Денят започва" Николай Кокинов - адвокат и бивш градски прокурор на София.
"Той беше такава личност, която имаше силно присъствие във всички сфери, в които се занимаваше, включително в преподаването, в застрахователния бизнес, в бойните спортове и федерациите, в които е участвал. Беше ярък като характер", каза Кокинов.
Той смята, че това ще е поредно неразкрито убийство.
"Тези убийства обикновено разграничават извършителя от поръчителя и помагачите. Ако случайно бъде разкрит извършителя, той не винаги знае кой е поръчителя", уточни Николай Кокинов.
Вижте какво още каза Николай Кокинов във видеото
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Следи от мечка и малко мече са открити по тялото на мъжа, намерен край хижа "Рудничар"
Тристранният съвет не постигна единодушно съгласие по мерките срещу високите цени
Патриарх Даниил се срещна с председателя на Народното събрание в сградата на Светия синод
Тайванската писателка Ян Шуан-цзъ спечели наградата "Букър" за 2026 г.