Бордът на директорите на Държавната консолидационна компания е освободен с цел оптимизиране работата на държавните дружества, заяви в парламента министърът на икономиката Корнелия Нинова. Тя посочи, че няма да закрива ДКК, каквито намерения имаше Кирил Петков и очаква резултати от ревизията на Сметната палата.
"Изпълнителният директор си подаде молба за доброволно освобождаване, смених и целия борд. Искам да оптимизирам работата на държавните дружества, знаете какви проблеми има там - с язовири, и с други предприятия. Прецених, че има нужда от изцяло нов състав на борда, с който да оптимизираме работата“, заяви Корнелия Нинова.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец