ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нинова: Започват масирани и денонощни проверки за продажба на райски газ

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:45 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Комисията за защита на потребителите започва денонощни проверки по дискотеки, заведения, барове, както и в социалните мрежи на онлайн продажбата на райски газ.

      Вицепремиерът и министър на икономиката в оставка Корнелия Нинова заяви, че там, където се установят нарушения, ще се издава акт за временна забрана за продажба, а глобите са в размер на 25 000 лева. Нинова призова родителите да са съпричастни и да сигнализират в комисията за места, където има продажба на райски газ.

      Експерт: Расте употребата на наркотични вещества сред тинейджърите

      "Имаме два проблема, единият е чиновническо безхаберие, а другият е липса на закон, който да урежда този въпрос. Затова помолих ПГ на "БСП за България" още днес, до часове, внася две думи поправка в закона. Две думи, които могат да спасят живота на много деца. Става дума за Закона за закрила на детето, където в текста, който забранява продажбата на цигари и алкохол да се добави и забрана за продажба на диазотен оксид, т.е. райски газ. Това е законодателната промяна", каза Корнелия Нинова.

      Омбудсманът поиска спешни мерки срещу свободната употреба на балони с "райски газ" от деца и тийнейджъри

      Чуйте последните новини, където и да сте!

      Последвайте ни във Facebook и Instagram

      Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?