Нощта, която Таро Даниел никога няма да забрави

нощта таро даниел никога забрави
08:50, 02.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.

След като Каспер Рууд изпрати последния си удар от форхенд в мрежата на централния корт в Акапулко, 30-годишният японец Таро Даниел падна на колене. Квалификантът спаси два мачбола по пътя си към победата над световния номер 4 Каспер Рууд със 7-5, 2-6, 7-6(5) след два часа и 58 минути игра, за да стигне до четвъртфиналите на тенис турнира в Акапулко с награден фонд 2 178 980 долара.

„Първият път, когато победих Джокович, имах усещането, че не играя много добре. Но този път имах чувството, че наистина играя срещу Каспер на високо ниво. Беше физическа битка, страхотна атмосфера, толкова съм щастлив", каза Даниел, който е 125-и в световната ранглиста.

Преди да постигне победата си над Рууд, Даниел беше побеждавал тогавашния номер 13 в света Новак Джокович в Индиън Уелс през 2018 г., но никога не беше надделявал над съперник от Топ 10. Роденият в Ню Йорк японец ще се изправи срещу осмия поставен Алекс де Минор за място на полуфиналите.

Рууд отново инкасира ранна загуба, след като отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия.

За четвъртфиналите се класираха Тейлър Фриц и Холгер Руне.