Европейският съюз все още няма отговор на обявените от американския президент Доналд Тръмп нови 15-процентни мита.
Френският министър за търговия Никола Форисие заяви, че Брюксел разполага с инструменти да отвърне на удара. Европейският съюз може да задейства така наречената "търговска базука" – механизъм, който може да се прилага срещу държави, които упражняват икномически натиск чрез мита.
Ако го приложи спрямо Вашингтон, Брюксел може да ограничи достъпа на американски компании до европейски поръчки, както и да наложи мита върху американски стоки. Според съобщение на Белия дом, новите мита трябва да влязат в сила в полунощ на 24 февруари.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Министърът на финансите: Целта на кабинета е намаляване на децифита за 2026 г. тт 7,4 на 5,7%
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив