Очаква се от Министерството на земеделието и Министерството на вътрешните работи да дадат повече информация след разкрит канал за контрабандно месо. За случая стана ясно в събота.
При проверка на Българската агенция по безопасност на храните бяха установени три места в Ихтиман, където месото е транжирано, разфасовано и подготвяно за дистрибуция у нас. Част от него, за което няма никакви документи, вероятно вече е стигнало до вътрешния пазар.
В последните дни са задържани няколко камиона с дребен рогат добитък, които в момента се намират на румънската граница.
Служебният министър на земеделието Иван Христанов заяви, че става дума за мащабен канал, който действа поне от една година.
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров