Олимпиакос подпечата мястото си във Финалната четворка на Евролигата с успех над Барселона

Шампионът на Гърция изненада каталунците и спечели решителния пети двубой от серията

23:58, 08.05.2024
олимпиакос подпечата мястото финалната четворка евролигата успех барселона

Олимпиакос победи Барселона с 63:59 в пети решителен мач от четвъртфиналната серия в Евролигата и спечели серията с 3:2 победи.

По-рано същата вечер Фенербахче се превърна в първия отбор в историята на Евролигата, който печели мач №5 от четвъртфиналите като гост. Час по-късно "червено-белите" повториха постижението му.

Двубоят в зала "Палау Блауграна" в Барселона не бе от най-резултатните сблъсъци. Каталунците спечелиха първата четвърт с 12:9. Домакините поведоха с 9 точки при резултат 18:9, но гръцкият тим бе по-резултатен през втората част и намали изоставането си на две точки на почивката - 25:27.

След паузата равенството в силите се запази. Двата отбора разменяха кратки точкови серии. Възпитаниците на Георгиос Барцокас продължиха да топят пасива си и преди заключителните 10 минути от двубоя възобновиха равенството за 40:40.

Играчите на Рожер Гримау започнаха финалната част с поредица от пет поредни пункта, но гостите отговориха със седем безответни точки, за да поведат за първи път в срещата. Шампионът на Гърция реализира нови осем поредни точки и лиши от интрига заключителните минути.

Във финалната четворка в Берлин Олимпиакос ще се изправи срещу актуалния шампион в надпреварата Реал Мадрид, който спечели серията си с Баскония с 3:0 победи.

Избори 2024: Лидерската битка в Ямбол
Избори 2024: Лидерската битка в Хасково