Олимпийската и световна шампионка на 400 метра с препятствия Сидни МакЛафлин-Леврон от САЩ ще пропусне предстоящото световно първенство по лека атлетика заради „лек проблем с коляното“. Шампионатът в Будапеща (Унгария) започва през следващата седмица и ще бъде предаван пряко по БНТ 3!
24-годишната лекоатлетка бе сред големите имена, които се очакваха на първенството след като преди година подобри собствения си световен рекорд и триумфира с титлата в дисциплината.
„Тъжна съм да споделя, че трябва да се оттегля от Световното първенство в Будапеща“, написа американката в социалната мрежа Инстаграм.
„След консултации с лекарите ми и треньорите, трябва да се погрижа за лек проблем с коляното, така че да бъда напълно здрава за Олимпийските игри в Париж догодина. Нямам търпение да видя отново всички на пистата“, добави тя.
През миналия месец МакЛафлин-Леврон записа 48.74 секунди на шампионата на САЩ по лека атлетика.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Георги Павлов: Европейското първенство по лека атлетика показа, че България има перспективни млади състезатели
Виктория Ангелова след европейската титла: Не мисля за световното, искам да се насладя на момента
Виктория Ангелова спечели титлата на троен скок на еврошампионата по лека атлетика до 18 г.
Европейското първенство по лека атлетика до 18 г. в Риети в ефира на БНТ 3
Парламентът даде зелена светлина за разполагането на американски военни самолети в авиобаза "Безмер" (ОБЗОР)
Благотворителен мач в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" се игра в София