This is a modal window.
В широки граници са и днес минималните температури, но са малко по-високи, в сравнение с вчера, от 12° на запад до 23° на североизток, в София, след 9° вчера, рано тази сутрин беше почти 13°. Максималните температури в по-голямата част от страната ще останат почти без промяна, между 27° и 32°, малко по-ниски в Северозападна България, където вече заваля.
В Източна България и по Черноморието и в следобедните часове ще остане предимно слънчево, но в западните райони от страната ще бъде с валежи, на места временно интензивни и с гръмотевична дейност. Ще духа умерен южен вятър, на север от планините с опасно силни пориви със скорост до около 80 км/ч.
През нощта облачността в по-голямата част от страната временно ще намалее. Ще продължи да превалява само на места в Централна България. Минималните температури ще останат почти без промяна - от 12° на запад до 20° на изток, но максималните утре ще бъдат съществено по-ниски, особено в Северозападна България, където ще духа и силен вятър, вече с посока от запад-северозапад. Очакванията са за стойности от около 16° до 27 - 28° на морския бряг, където вятърът ще остане все още от юг, в София максималната ще е около 17°. Облачността ще е променлива, и на места в планинските и източните райони, включително и по северното крайбрежие, ще има валежи и гръмотевици.
И в планините ще има много райони с валежи. И там температурите ще се понижават и по най-високите върхове ще превалява сняг. Ще остане много ветровито, с временно силен югозападен вятър, който до вечерта също ще се ориентира от запад-северозапад.
И през следващите дни, под влияние на средиземноморски циклон, настанил се на Балканите, ще бъде по-често облачно, в много райони с валежи. В неделя вятърът ще отслабне, но максималните температури вече в цялата страна ще се понижат и ще бъдат между 16° и 21°. Без промяна ще остане времето и в понеделник, но след това предстои постепенно затопляне.