Още четири олимпийски квоти за българската лека атлетика за Париж 2024

Право на участие получиха Мирела Демирева, Божидар Саръбоюков, Тихомир Иванов и Габриела Петрова.

мирела демирева завърна повече година отсъствие победа международен турнир германия
18:38, 03.07.2024

Четирима състезатели в скоковете се присъединиха към Пламена Миткова в олимпийския отбор на България по лека атлетика.

Това стана ясно след публикуването на световната ранглиста.

Миткова спечели директна промоция, след като на държавното първенство в неделя постигна 6,97 м в скока на дължина.

В ранглистата на атлетите, които получават право на участие в Париж Мирела Демирева в скока на височина заема 21-во място.

24-ти е Божидар Саръбоюков в скока на дължина.

Габриела Петрова е 28-ма в класацията на троен скок, две места по-напред е Александра Начева, която обаче няма да стартира след тежка контузия.

В скока на височина при мъжете Тихомир Иванов заема 32-ра позиция, последната, осигуряваща място на Олимпийските игри.

За Мирела Демирева, която е сребърна медалистка от Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г., Тихомир Иванов и Габриела Петрова това ще е трето участие на най-големия спортен форум. В Париж Пламена Миткова и Божидар Саръбоюков ще направят своя олимпийски дебют.

Автор Евгени Николов

Канада елиминира Венецуела след дузпи и е на полуфинал на Копа Америка
09:06, 06.07.2024
Евро 2024: Гледайте Нидерландия - Турция от 22:00 ч. по БНТ 1, БНТ 3 и на BNTNEWS.BG/SPORT
Чете се за: 00:47 мин.
Алкарас показа шампионски характер и намери място във втората седмица на Уимбълдън
20:14, 05.07.2024
Ландо Норис даде най-добро време във втората тренировка преди Гран при на Великобритания
19:49, 05.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Максим Манолов спечели втори бронз на европейското първенство по плуване за юноши
19:43, 05.07.2024
Чете се за: 00:35 мин.