ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Още дъжд или затопляне - какво време ни очаква през юни?

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Очаква ни топъл юни с температури по-високи от климатичната норма. Това каза в "Денят започва" гл.ас. д-р Анастасия Стойчева от НИМХ.

Утре, на Деня на детето, не се очакват силни дъждове. Нов циклон обаче наближава Балканите и през новата седмица отново ще предизвика валежи над страната в следобедните часове.

Югозападен пренос през следващите дни ще повиши температурите, а от 2 юни ще започне пренос на сахарски прах. Явлението може да бъде проследено на сайта на НИМХ.

Анастасия Стойчева препоръча изкачванията по Врачанския Балкан за честванията на 2 юни да се правят до обяд и ранния следобед, за да се избегнат бурите по върховете.

Месец юни е и периодът с най-малко валежи по морето, защото температурата на морската вода все още е ниска.

Изминалият месец май обаче е бил по-хладен, като температурите не надхвърлиха 35 градуса. Интензивните валежи и бури от последните дни са типични за месеца.

Вижте още във видеото

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?