ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

По-малко са клиентите на пазарите преди празниците

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:53 мин.
Икономика
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      По-малко клиенти и търсене на продукти за Бъдни вечер и Коледа, отчитат търговци от Благоевград. Дни преди светлия християнски празник, няма увеличение на цените на плодовете и зеленчуците, които се предлагат на кооперативния пазар в града.

      Хората предпочитат да пазаруват в големите вериги, където могат да купят всичко необходимо наведнъж, показват наблюденията на търговците на пазара в Благоевград.

      "Еми ето виждате, колежката е на празна маса, няма клиенти, при мен няма клиенти, при него няма клиенти", коментира търговец.

      Тиква, ябълки и орехи са сред най-търсените продукти за Коледната трапеза. Цените не са се променили особено от миналата година. Тиквата се предлага както цяла, така и настъргана.

      "Те са на лев, лев и 20 върви ябълката, тиквата си върви 70-80ст.", допълни друг търговец.

      "Няма никакво повишение на стоките тука на пазара. В момента се намираме в затруднено положение. Трябва все пак и ние да сме човечни с всички останали, да има разбиране, да си направят за празниците, това, което трябва", коментира търговка.

      Цената на ореховите ядки върви от 8 до 20 лв. за килограм.

      "От два, два килограма и половина, три се получава 1 килограм ядка, всеки който продава ядката, си определя цената в зависимост от това, което се получава и в зависимост от това на каква цена ги е купил", обясни търговец.

      Купувачите, които все пак са избрали пазара, смятат, че качеството на стоката тук е по-добро в сравнение с тoва в големите търговски обекти.

      Повече купувачи на пазара в Благоевград търговци и производители очакват в сряда -деня преди Бъдни вечер.

      Репортер: Владислава Миланова

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?